O mně

Jmenuji se Milada,

o pedikúru jsem se začala zajímat v době, kdy jsem pracovala jako zdravotni sestra se 4 malými dětmi na směny. To byl první impuls, kdy pro mne bylo náročné skloubit péči o děti a práci na směny a já přemýšlela, co podniknout a přitom být s dětmi hlavně večer doma. Druhý impuls byl, že jako zdravotni sestra jsem byla celý den na nohou a tim jsem měla vlastni zkušenosti, jak nohy trpí.  Přemýšlela jsem, co s tím vším. Na pravidelné návštěvy salónu nezbýval čas, tak jsem první pokusy o pedikúru zkoušela sama na sobě.

V té době, jsem poznala paní, která v místě mého bydliště přenechávala salón a já jsem si tedy v roce 1998  udělala rekvalifikační kurz pedikérky, který jsem úspěšně dokončila a začala pracovat ve svém salonu. Děti odrostly, čas mne zavál jinam, ale pedikůře se věnuji stále a snažím se v tomto oboru zdokonalovat.

Pedikúra není jen o tom, že chodila pěkně vypadají a při procedůře si odpočinou, je to v prvé řadě o odstranění bolesti různého charakteru. Nejvíce šťastnou mě dělá vědomí, kdy mohu a pomohu od bolesti, kterou nejčastěji na chodidlech sužují kuří oka, zarostlé nehty a ztluštělá popraskaná kůže. Jako zdravotní sestra mohu poradit i tam, kde si ostatní neví rady. Práci zdravotní sestry a pedikérky mám moc ráda, protože je o komunikaci s klienty, ulevování od bolestí a zkrášlování chodidel klienta.

A protože se chci stále zdokonalovat, tak jsem v roce 2014 absolvovala kurz reflexní masáže plosek nohou.

 

Těším se na setkání a slibuji, že udělám všechno pro to, aby nebylo poslední.